Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Florbalautor Mgr. Otakar Vylít, Mgr. Václav Šelmát, publikováno 14.12.2015 v 10:45

Florbal

Ve středu 9. prosince 2015 odpoledne se v tělocvičně na  Vodojemu konala  finálová utkání letošního přeboru školy starších  žáků. Do závěrečných bojů postoupily týmy 8.A, 8.B, 9.A a 9.B, které si svou účast vybojovaly v prvním kole, kde se hrálo systémem každý s každým v rámci ročníků. Vzájemné utkání v prvním kole se počítalo do tabulky. Favorité nebyli jasní, protože někteří hráči chyběli. Utkání byla vyrovnaná a někdy rozhodlo i štěstí. Z turnaje vyšli vítězně chlapci 8.B, kteří ani jednou neprohráli.
Školní turnaj starších žákyň proběhl ve velmi pěkné sportovní atmosféře a s velmi vyrovnanými výkony. Většina zápasů byla rozhodnuta jednogólovými rozdíly a 3 zápasy skončily remízou. První místo vybojovala 9.A. Všem dívkám děkujeme za reprezentaci tříd.

Ve čtvrtek  26.listopadu 2015 se pak v tělocvičně ZŠ Čapkova konala rozhodující utkání letošního ročníku okresního florbalového turnaje mladších a starších žáků. Postup do turnaje si vybojovala družstva mladších i starších žáků a velmi úspěšně naši školu reprezentovala. V kategorii starších žáků naši reprezentanti nezaváhali. V základní skupině i od semifinálových bojů  vše vyhráli a tak se stali okresními přeborníky.  Reprezentovali: Mužík, Maňas, Barborka, Svoboda, Šantora, Bilíček, Partyngl, Janda, Kuchárik, Hejduk, Malát.  V okresním kole podaly velmi pěkný bojovný výkon i starší dívky a obhájily tak bronzové medaile z loňského roku. Reprezentovaly: A. Rubášová, K. Zástěrová, N. Hoffmannová, K. Mikynová, K. Podaná, M. Maryšková, P. Schöppelová, N. Jahnová, J. Zíková, J. Vernerová, D. Tomková, D. Guziová. Za vzornou reprezentaci školy děkujeme.

V pátek 11. prosince se konala finálová utkání krajského kola starších žáků. Do Plzně přijelo sedm vítězů okresních kol. Naši reprezentanti si vylosovali čtyřčlennou skupinu A. Boje ve skupinách sloužily hlavně k sehrání se a určily soupeře pro play off. Ve skupině naši vyhráli všechna utkání a proto naprosto zaslouženě postoupili rovnou do semifinále. Tam jsme narazili na silný tým z Dobřan. Utkání bylo vyrovnané a nesmírně dramatické do poslední vteřiny. Už jsme si mysleli, že o vítězi rozhodnou samostatné nájezdy, ale v poslední vteřině jsme dali gól, který nás posunul do finále. Ve finále jsme narazili na  favorita z Plzně. Bohužel nebylo v našich silách tento tým porazit. I tak jsme rádi přivezli pohár a stříbrné medaile. Děkujeme za statečné výkony a vzornou reprezentaci naší školy. Reprezentovali: Mužík, Maňas, Barborka, Svoboda, Janda, Hejduk, Bilíček, Šantora, Malát, (palce držel nemocný Kuchárik).