Základní škola Plánická Klatovy

Aktuality školy Plánická

Vánoce 5.C a tvoření s prvňáčkyautor Mgr. Hana Benešová, publikováno 03.01.2018 v 13:21

Vánoce 5.C a tvoření s prvňáčky

Vánoční oslavy jsme v 5. C zahájili již ve středu návštěvou adventního trhu na náměstí, poslechem vystoupení pěveckého sboru naší školy na náměstí a zhlédnutím pohádky O kouzelném jablku.

Ve čtvrtek jsme navštívili naše nejmenší kamarády - prvňáčky ,společně jsme vyrobili veselé vánoční přání a voňavou vánoční dekoraci z pomeranče a hřebíčku. Páťáci se k menším kamarádům chovali opravdu velmi pěkně, ochotně jim se vším poradili a pomohli. Prvňáčkové měli z výrobků velkou radost a tak jsme si na závěr i společně popovídali o Vánocích a zazpívali si několik koled.

Páteční dopoledne bylo věnováno společné třídní besídce - splnili jsme poslední úkoly z adventního kalendáře, popovídali jsme si o vánočních zvycích, některé jsme si i vyzkoušeli, uvařili jsme si čaj ke společné slavnostní svačině, na kterou nám maminky poslaly výborné vánoční cukroví. Vrcholem byla vánoční tombola a rozbalování dárečků, z kterých měli všichni velkou radost. K dokonalé vánoční atmosféře přispěla i nádherná vánoční pohádka.